نسخه فارسی Oracle BI Publisher محصول شرکت سیمرغ
3540
rtl,page-template-default,page,page-id-3540,bridge-core-2.4.5,qode-quick-links-2.1,bridge,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-23.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive
 

Oracle BI Publisher فارسی

Oracle BI چیست؟

 

به طور تخصصی تر می توان گفت که اوراکل عاملی است که نه تنها با منابع داده خارجی ارتباط برقرار می کند، بلکه به تایید و بررسی صحت داده های فراهم شده نیز می پردازد.Oracle BI مجموعه ای جامع است که طیف گسترده ای از قابلیت های اطلاعات کسب و کار را فراهم می کند، از جمله داشبوردها، اطلاعات کامل و هوشمندانه، هشدارها و غیره. به طور معمول، سازمان‌ ها حجم زیادی از داده‌ های مربوط به محصولات، مشتریان، قیمت ها، فعالیت ها، فرصت ها، کارکنان و سایر عناصر را دارند. این اطلاعات اغلب در پایگاه داده های مختلف در نقاط گوناگون با نسخه های مختلف نرم افزاری جمع آوری گردیده اند.

 

این مجموعه شامل زیرساخت ها و ابزارهای لازم برای BI از جمله Data Warehousing، سیستم های کاربردی هوش تجاری و برنامه های مدیریت کارایی مالی می باشد.

 

در OBI، پس از آنکه داده ها تحلیل شدند، سازمان توان تشخیص جایگاه خود را با استفاده از معیارها و شاخص های تغییرات در بازار پیدا می‌کند. همچنین افزونه کارت امتیازی و مدیریت استراتژی بستری را فراهم می‌کند تا اهداف و نتایج استراتژیک را تعریف کنید و آن ها را به هر سطح از سازمان خود اشاعه دهید. با کمک آن کارکنان، اثرگذاری خود بر روی رسیدن به موفقیت را می فهمند و می توانند فعالیت های خود را به تناسب آن، تنظیم کنند.

Oracle BI Publishe چیست؟

 

یک راهکار گزارش گیری آسانتر و سریعتر به منظور ساخت و تألیف، مدیریت و تحویل تمام گزارش ها و مستندات است. می توان از مرورگر وب یا ابزار آشنای دسکتاپ خود برای ایجاد هر گونه نمودار و گزارشات تعاملی از منابع داده ای مختلف استفاده و آن ها را بصورت آنلاین مشاهده کرد یا با یک برنامه دستی، تعداد زیادی از آن ها را در هر زمان بدون تأثیرگذاری بر روی سیستم های تراکنشی، در دسترس قرار داد. کاربران همچنین می توانند گزارشات خود را برای تحویل به مقاصد مختلف (فکس ، چاپگر ، ایمیل و غیره) طبق نیازهای تجاری خود برنامه ریزی کنند. گزارش ها را از طریق شبکه یا برنامه زمانبندی شده مشاهده کنید و هزاران گزارش در ساعت ارائه دهید در حالی که تأثیر کمی بر سیستم های معاملاتی می گذارید.
راه حل های گزارش گیری از زمان ایجاد ابزار Publisher Oracle BIآسان تر شده است. ابزارهای گزارش گیری سنتی زمان زیادی را صرف می کنند برای ایجاد گزارش های داده های متعدد که از فضای زیادی استفاده می کنند. همچنین Publisher BI نویسندگان را مدیریت کرده و گزارش ها را در یک لحظه ارائه می دهد و از فضای ذخیره سازی زیادی استفاده نمی کند. Publisher BI می تواند چندین منبع داده را در سند خروجی واحد ادغام کند.

Oracle BI Publisher یک محصول گزارش گیری استراتژیک سازمانی از Oracle است که توانایی ایجاد و مدیریت گزارش های بسیار فرمت شده از طیف وسیعی از منابع داده را فراهم می کند. Oracle BI Publisher به عنوان بخشی از Oracle BI Enterprise Edition Suite و همچنین به عنوان یک ابزار گزارش مستقل در دسترس است. فرمت های گزارش Oracle BI Publisherرا می توان با استفاده از Microsoft Word یا Adobe Acrobat طراحی کرد، ابزارهایی که استفاده از آنها آسان است و اکثر کاربران از قبل با آن ها آشنا هستند.

Oracle BI Publisher دارای رابط کاربری (UI) آسان برای استفاده و بسیاری از ویژگی های پیشرفته و برجسته تازه معرفی شده مانند – Data Model Editor – یک رابط کاربری گرافیکی برای ایجاد مدل های داده در رابط BI Publisher است و Layout Editor یک ابزار طراحی است که به شما این امکان را می دهد که طرح های گزارش را در رابط BI Publisher ایجاد کنید.

مزایای Oracle BI Publisher:

 

۱. تعمیر و نگهداری را ساده می کند (انعطاف پذیری بیشتر ،کاهش هزینه نگهداری)

۲. گزارشات را سریعتر توسعه دهید.

۳. نوشتن، مدیریت کردن و تحویل دادن هر سه در یک محیط انجام می شود. (حذف پیچیدگی، کاهش هزینه نگهداری و کاهش هزینه کل)

BI Publisher از داده تا مقصد:

از مزایایی که شرکت ایده های تجارت هوشمند سیمرغ به این ابزار اضافه نموده است فارسی سازی تمام بخش ها، اضافه کردن تقویم فارسی و امکان تعریف داشبوردهای متنوع برای سطوح مختلف کاربری می باشد.