مفهوم بیمه - ایده های تجارت هوشمند سیمرغ ایده های تجارت هوشمند سیمرغ
927
rtl,page-template-default,page,page-id-927,bridge-core-2.4.5,qode-quick-links-2.1,bridge,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-23.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive
 

مفهوم بیمه

مفهوم بیمه

 

از لحظه آفرینش انسان، امنیت همواره از اصلی‌ترین دغدغه‌های نوع بشر بوده‌است. چرا که اتفاقات و بلایای طبیعی از همان لحظه ظهور انسان بر روی زمین تا به امروز گریبانگیر او بوده‌است. از این رو بشر همیشه به دنبال یافتن چاره‌­ای برای تامین امنیت جان و مال خویش بوده و شاید همین موضوع شروع تاریخچه بیمه است.بیمه همچون چتری بزرگ در زمینه های مختلف روی زندگی مردم، جوامع بشری و فعالیت هایشان سایه می گستراند و محیطی امن برای جبران خسارت های مردم ایجاد می کند.

تعریف بیمه

 

بیمه یک توافق نامه حقوقی بین دو طرف  یعنی شرکت بیمه (بیمه گر) و فرد (بیمه شده) که در این راستا ، شرکت بیمه قول می دهد ضرر و زیان احتمالی بیمه شده را جبران یا خدمات مشخصی را ارائه دهند.به زبان ساده تر بیمه توافقی با یک شرکت بیمه است که در آن شما به طور منظم پول به آنها می پردازید و آنها موافقت می کنند در صورت بروز یک اتفاق ناگوار خاص ، به عنوان مثال یک تصادف رانندگی ، آسیب به اموال یا بیماری ، هزینه های شما را بپردازند.